zagranica

zagranica

Polacy za granicą

Spędziłem dwadzieścia lat na emigracji. Czternaście w USA i sześć w Niemczech. Przeszedłem wszystkie szczeble od nielegalnego imigranta, przez azylanta, do pełnoprawnego obywatela w Nowej Ojczyźnie. Wiem jak ciężkie są początki w obcym kraju. Znam smak tęsknoty do pozostawionych w Polsce bliskich i przyjaciół. Wiem jak trudne jest „zbudowanie siebie od nowa” w innych warunkach, w innej kulturze, w innym języku, z nowymi przyjaciółmi. To wymaga inteligencji, charakteru, determinacji i bardzo ciężkiej pracy. Możecie być przykładem dla wielu. Jesteście pełnoprawnymi Polakami.

Definiuję najważniejsze problemy i potrzeby Polek i Polaków za granicą, które powinny stanowić szczególne obszary zainteresowania i działań:

  • Zmiana prawa wyborczego tak, aby oddanie głosu za granicą było tak łatwe jak w Polsce.
  • Rozszerzenie, ujednolicenie i cyfryzacja usług konsularnych we wszystkich placówkach RP za granicą, abyście wszystkie sprawy cywilno-prawne mogli załatwić w najbliższym Konsulacie bez konieczności przyjazdu do kraju.
  • Bilateralne umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania świadczeń emerytalnych.
  • Wsparcie w procesie Waszego powrotu do Polski, na przykład na zasłużoną emeryturę.
  • Stworzenie platformy komunikacji w postaci narzędzia internetowego, które umożliwi zgłaszanie Waszych. potrzeb/problemów/uwag i usprawni nasze kontakty. Musicie mieć możliwość bycia wysłuchanymi zawsze. 

Holidays – 08:00 am to 3:00 pm

Bogdan Maliszewski

Kontakt

e-mail:
kontakt@bogdanmaliszewski.pl

Copyright © 2024 Divi. All Rights Reserved.